Sport

Katër vjet nga triumfi i madh i Portugalisë në EURO 2016 dhe pa Cristiano Ronaldon

Katër vjet nga triumfi i madh i Portugalisë në EURO 2016 dhe pa Cristiano Ronaldon

Përderisa filluan kualifikimet për kampionatin evropian të futbollit “Euro 2016”, pakkush do ta llogariste Portugalinë fituese të turneut - një komb me talente të mëdha të futbollit, por pa trofe në garat ndërkombëtare.

Dhe ende para se të rrokullisej topi i parë në rrugën drejt Evropianit, përzgjedhësi i kësaj kombëtareje Fernando Santos, profetizoi një fitore të pamundur.