Sport

Vendi i dytë në Premier League më i rëndësishëm se kupat vendore

 

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka thënë se çmon më shumë përfundimin në vend të dytë në Premier League se sa triumfin në FA Cup apo Carabao Cup.

Liverpooli tashmë ka siguruar titullin e Premier Leagues, ndërsa City ndonëse ka ngadhënjyer në Carabao Cup dhe është në garë për FA Cup, prioritet për skenën vendore e ka të përfundoj në vend të dytë në kampionat.