Sport

Varane: Reali nuk kontrollon sistemin VAR

Varane: Reali nuk kontrollon sistemin VAR

Raphael Varane ka mohuar vlerësimet se sistemi VAR ka favorizuar Real Madridin, pasi gjiganti i La Ligas i është afruar titullit me fitore ndaj Alavesit, të premten mbrëma.

Një penallti e Karim Benzemas dhe një gol i Marco Asensios i dhanë Realit fitoren 2:0 ndaj Alavesit. Tri xhiro para fundit, Reali ka katër pikë më shumë se Barcelona.