Sport

Pasi firmosi me klubin rus, basketbollisti kritikohet edhe nga presidenti i vendit

Pasi firmosi me klubin rus, basketbollisti kritikohet edhe nga presidenti i vendit

Transferimi i basketbollistit gjeorgjian Tornike Shengelia te klubi i madh rus, CSKA Moska, ka ngjallë reagime të shumta. Transferimi i tij është vlerësuar i papërshtatshëm për shkak të raporteve mes dy vendeve, Rusisë e Gjeorgjisë.

Ndër të tjera ka reaguar edhe presidenti i Gjeorgjisë, Salome Zurabishvili, që ka thënë se kalimi i kapitenit të Gjeorgjisë te klubi rus është i papranueshëm dhe për keqardhje.