Sport

Ferizaj e M-Technologie, kampionë të Kosovës në volejboll

Ferizaj e M-Technologie, kampionë të Kosovës në volejboll

Të mëkurën, ka përfunduar edicioni 2019/20 në Superligën A të Kosovës në volejboll në të dyja konkurrencat, duke u shpallur kampionët.

KV Ferizaj te meshkujt dhe KV M-Technologie te femrat, janë kampionë të këtij edicioni që rifilloi muajin e shkuar pas një pauze të detyruar prej tre muajve shkaku i përhapjes së pandemisë të koronavirusit.