Sport

Prishtina paralajmëron tërheqjen nga garat në futboll

Klubi i futbollit, Prishtina, ka paralajmëruar tërheqjen nga Superliga e Kosovës, pas tensioneve në mbyllje të ndeshjes me Gjilanin në kuadër të xhiros së 29-të.

Përmes faqes së klubit në Facebook, Prishtina ka njoftuar se shumë futbollistë e trajnerë janë dëmtuar “nga sulmi i policisë, sidomos nga spreji i përdorur, por ka edhe lëndime tjera”. Sipas njoftimit nga klubi, futbollisti Boshnjaku ka prerë dorën dhe është dërguar në emergjencë.