Sport

Jaydon Braff, “magjistari holandez” që do të jetë pasardhës i Sanes te City

Jaydon Braff, “magjistari holandez” që do të jetë pasardhës i Sanes te City
 

Më së shumti brenda një viti, tifozët e Manchester Cityt ka gjasa që të pyesin se “kush është Sane?”. Dhe, ata mund të kenë plotësisht të drejtë sepse skuadra e tyre tashmë e ka lojtarin e ri, i cili do ta zëvendësojë sulmuesin e krahut që ditë më parë u transferua te Bayern Muencheni për 50 milionë euro dëmshpërblim.

Në fakt, City mund të krenohet se në ekipin e dytë (U23) e ka një “Sane tjetër”, që mund të ndodhë të jetë edhe shumë më i mirë se reprezentuesi i Gjermanisë. Ai nuk është shumë i njohur, por prapa skenave te City flasin shumë për lojtarin e talentuar. Bëhet fjalë për 17-vjeçarin Jayden Braff, i cili tashmë po krahasohet me yllin e Borussia Dortmundit, Jadon Sancho, që u largua nga City për të shkëlqyer në Bundesligë, shkruan "The Sun".