Sport

Lëndohet Januzaj

Lëndohet Januzaj

Adnan Januzaj është vlerësuar lojtari më në formë i Real Sociedadit pas rifillimit të edicionit në La Liga. Por ndeshja e së enjtes mbrëma nuk ishte shumë e mbarë për reprezentuesin e Belgjikës.

Ai është lënduar në fund të pjesës së parë dhe nuk ka mundur të vazhdojë ndeshjen. Në minutat shtesë të pjesës së parë është zëvendësuar nga Martin Oedegaard. Dyshimet janë për një lëndim muskulor.