Sport

City favorit për Upamecanon

City favorit për Upamecanon
 

Manchester City është shumë afër transferimit të qendërmbrojtësit francez Dayot Upamecano, që do të largohet nga RB Leipzigu në fund të këtij edicioni.

Bëhet e ditur se City tashmë ka mposhtur konkurrencën e Arsenalit dhe ka nisur negociatat me ekipin gjerman dhe përfaqësuesit e futbollistit.