Sport

Një futbollist i Norwichit pozitiv me COVID-19, luajti ndaj Tottenhamit

Foto: Sky Sports News
Foto: Sky Sports News
 

Një futbollist i Norwichit, dhe një person tjetër nga një klub i Premier Ligës, kanë rezultuar pozitivë në testimet e fundit për COVID-19.

Futbollisti ishte njëri nga dy rastet pozitive nga 1200 testimet. Sky Sports News raporton se ky futbollist ka luajtur në miqësoren ndaj Tottenhamit, të zhvilluar prapa dyerve të mbyllura të premten, transmeton KOHA.