Sport

Ekipet e kreut synojnë rinisjen e Superligës me fitore

Ekipet e kreut synojnë rinisjen e Superligës me fitore
Foto: Driton Paçarada / KOHA

Katër skuadrat e para të Superligës do të luajnë në vendase në xhiron e parë të rifillimit të garave të futbollit, që u pezulluan që nga mesi i muajit mars për shkak të përhapjes së pandemisë COVID-19.

Kampionati kosovar ka rifilluar të premten me ndeshjen ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit, që edhe paralajmëroi rifillimin e elitës së futbollit. Të gjitha ndeshjet deri në fund të sezonit do të zhvillohen prapa dyerve të mbyllura dhe me rekomandimet e institucioneve përkatëse për të parandaluar përhapjen e pandemisë.