Sport

Maradona vazhdon kontratën me Gimnasia y Esgrima

Maradona vazhdon kontratën me Gimnasia y Esgrima

Diego Maradona do të mbetet trajner i klubit argjentinas Gimnasia y Esgrima deri në fund të stinorit 2020-21, pasi e ka vazhduar kontratën e tij, ka njoftuar klubi të mërkurën.

Ndonëse nuk janë dhënë detaje, klubi tifozët e të cilit njihen si Triperos, ka shkruar në Twitter: “Për ne, je më tepër se një Tripero dhe zemra jote është e kaltër dhe e bardhë si e jona. Gimnasia 2021 Maradona”.