Sport

Valencia kërkon përgjigje nga Gasperini

Valencia kërkon përgjigje nga Gasperini

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, akuzohet se është sjellë në mënyrë të papërgjegjshme, ndërsa Valencia ka kërkuar nga UEFA dhe autoritetet italiane që të ndërhyjnë.

Gasperini pranoi të dielën se ai kishte shfaqur simptome të koronavirusit para se Atalanta të udhëtonte për në Valencia për ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve të zhvilluar në mars.