Sport

Tommasi kërkon që ndeshjet në Serie A të luhen në mbrëmje

Tommasi kërkon që ndeshjet në Serie A të luhen në mbrëmje

Presidenti i Asociacionit të Futbollistëve në Itali, Damiano Tomassi, i ka bërë thirrje krerëve të Series A që të ndjekin rrugën e La Ligas dhe të organizojnë ndeshjet në mbrëmje gjatë verës.

Serie A pritet të rifillojë më 20 qershor, por fillimisht do të luhet Kupa e Italisë me ndeshjet gjysmëfinale më 13-14 qershor dhe finalja më 17 qershor.