Sport

IKSHPK-ja nis testimin në futboll, te Gjilani të gjithë dalin negativë

IKSHPK-ja nis testimin në futboll, te Gjilani të gjithë dalin negativë
 

Gjilani është ekipi i parë në elitën e futbollit kosovar që i është nënshtruar testimeve për koronavirus nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Testet që janë bërë tek futbollistët e këtij klubi kanë rezultuar negativ. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare të klubit gjilanas në Facebook.

“Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së premtes në Institutin e Shëndetit Publik në Gjilan, me ç’rast të gjithë kanë rezultuar negative. Skuadra merr kështu konfirmimin për t’i vijuar seancat stërvitore në prag të rifillimit të edicionit 2019/20”, shkruhet ndër të tjerash në njoftimin e klubit Gjilani.