Sport

Ndeshja në të cilën karriera e Haalandit mori hov

Ndeshja në të cilën karriera e Haalandit mori hov

Në një intervistë për “Eurosport”, supertalenti norvegjez i futbollit, Erling Haaland ka folur për ndeshjen që ndryshoj karrierën e tij dhe për atë se si Ole Gunnar Solskjaer e ka ndihmuar atë.

Bergen, korrik 2018. Molde, që për trajner e kishte Ole Gunnar Solskajerin, po vizitonte Brannin dhe në përbërjen bazë e kishte Erling Braut Haalandin.