Sport

Gaethje në vend të Khabibit, UFC organizon ngjarjen e 18 prillit

Gaethje në vend të Khabibit, UFC organizon ngjarjen e 18 prillit

Ngjarja UFC 249 do të mbahet, por pa yllin Khabib Nurmagomedov pjesë të saj.

Pronari i UFC-së, serisë më të madhe të Arteve Marciale të Përziera (MMA), Dana White ka konfirmuar se më 18 prill në kuadër të UFC 249 do të takohen Tony Ferguson dhe Justin Gaethje. Gaethje e zëvendëson Khabibin e famshëm në përballjen ndaj Fergusonit.