Sport

Tevez: Futbollistët mund të jetojnë edhe nëse nuk paguhen për një vit

Tevez: Futbollistët mund të jetojnë edhe nëse nuk paguhen për një vit

Ylli argjentinas i futbollit, Carlos Tevez, u ka bërë thirrje lojtarëve që të japin kontributin e tyre për të kaluar krizën e koronavirusit, që ka përfshirë gjithë botën.

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt beson se futbollistët profesionistë të nivelit më të lartë duhet të propozojnë zvogëlimin e pagave të tyre, si kontribut për gjendjen e rëndë.