Sport

Ndeshja e Kosovës me Maqedoninë e Veriut pritet të luhet në fillim të shtatorit

Ndeshja e Kosovës me Maqedoninë e Veriut pritet të luhet në fillim të shtatorit

Ndeshja gjysmëfinale e plejofit për Kampionatin Evropian të futbollit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës pritet të luhet në fillim të shtatorit, me gjasë më 3 shtator, shkruan “Ekipa.mk”, transmeton Koha.net.

Vendimi për shtyrjen e ndeshjes deri në shtator është marrë gjatë një video-konference mes presidentit të UEFA-s, Aleksander Çeferin dhe përfaqësues të 55 federatave anëtare të UEFA-s.