Sport

“Kosova” po luan edhe në kohë pandemie

 

Ka javë që futbolli në Evropë është pezulluar për shkak të përhapjes së pandemisë të koronavirusit. Nuk dihet se kur do të vazhdojnë garat e futbollit, por kjo nuk pritet të ndodhë së shpejti. Konfederata Evropiane e Futbollit – UEFA tashmë e ka shtyrë Evropianin për vitin tjetër dhe kjo vlerësohet se krijon mundësi që ndeshjet e plejofit të luhen më vonë këtë vit apo edhe vitin tjetër.

Në gjithë Evropën po zhvillohen diskutime nëse duhet të zhvillohen tutje ligat nacionale dhe ndeshjet e përfaqësueseve aktualisht nuk janë fare prioritet, transmeton KOHA.