Sport

Kampionit të botës i pezullohet licenca e boksit pas videos se si të goditen femrat

Kampionit të botës i pezullohet licenca e boksit pas videos se si të goditen femrat
 

Kampionit të botës në boks, Billy Joe Saunders i është pezulluar licenca e boksit nga Bordi i Kontrollit të Boksit në Britani (BBBofC), pasi ka publikuar një video duke këshilluar meshkujt se si të godasin femrat, njofton BBC, transmeton Koha.net.

Në video, Saunders përdor thesin e boksit dhe shpjegon se si të reagosh nëse të bën zhurëm femra dhe ka treguar se si të godasësh në nofull.

Ai më vonë kërkoi falje, duke thënë se kurrë nuk është për dhunën familjare.