Sport

Leon Goretzka, futbollisti me parime

Leon Goretzka, futbollisti me parime
 

Përhapja e koronavirusit ka pezulluar pothuajse të gjitha aktivitetet sportive, përfshirë këtu edhe futbollin. Kjo ka bërë që shumë lojtarë të humbasin aktivitetin e tyre të preferuar të fundjavës.

Në mungesë të tij, disa futbollistë po kërkojnë të ndihmojnë të tjerët, por të paktë janë ata që ofrojnë ndihmë si mesfushori i ekipit bavarez. Vetëm disa ditë pasi postoi në rrjetet sociale një foto të tij duke lexuar librin “Të mendosh, shpejt dhe ngadalë” të Daniel Kahneman, mesfushori i Bayern Muenchenit, Leon Goretzka, filloi të veprojë.