Sport

Gatlin synon të artën olimpike në moshën 39-vjeçare

Gatlin synon të artën olimpike në moshën 39-vjeçare

Ish-kampioni olimpik në vrapim 100 metra, Justin Gatlin, thotë se mund të fitoj medaljen e artë në Lojërat Olimpike të Tokios, ndonëse do të jetë 39-vjeçar kur të mbahet ngjarja e shtyrë.

Sprinteri amerikan ka fituar të artën në Lojërat Olimpike “Athina 2004” dhe titullin e botës në vitin 2017, pasi vuajti dënimin e dytë për doping.