Sport

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar kritikohet që lejoi organizimin e turneut kualifikues në Londër

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar kritikohet që lejoi organizimin e turneut kualifikues në Londër

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) është kritikuar nga Federata e Boksit të Turqisë pasi dy boksierë dhe një trajner që kanë marrë pjesë në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike “Tokio 2020” që u mbajt në Londër më herët këtë muaj, kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Turneu në Londër ishte anuluar pas tri ditë të garave, për shkak të pandemisë.