Real Madridi do të bëjë ofertë për Pogban në verë Foto: Reuters

Real Madridi do të bëjë ofertë për Pogban në verë

26 March 2020 12:18

Real Madridi do të bëjë ofertë për mesfushorin francez të Manchester Unitedit, Paul Pogba në afatin kalimtar të verës, shkruan gazeta “AS”, transmeton Koha.net.

Kontrata e Pogbas me Unitedin skadon në verën e vitit 2021 dhe ai po pritet të largohet në fund të këtij stinori. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është një adhurues i madh i Pogbas. Por, Real Madridi duhet të paguajë rreth 100 milionë euro nëse dëshiron të transferojë reprezentuesin e Francës. Pogba është duke u kërkuar edhe nga Juventusi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme