Sport

Juventusi ka marrë masa për të mbrojtur trajnerin Sarri

 

Krerët e Juventusit kanë marrë masa të veçanta për të mbrojtur trajnerin Maurizio Sarri, pasi koronavirusi po vazhdon të përhapet nëpër botë.

Dy lojtarë të klubit kampion të Italisë – Blaise Matuidi e Daniele Rugani – kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 , ndërsa 121 lojtaër, anëtarë të stafit dhe zyrtarë të klubit kanë qenë në vetëizolim këtë javë.