Sport

Betisi befason Real Madridin

Betisi befason Real Madridin

Real Betisi ka mposhtur Real Madridin sonte në xhiron e 27-të të La Ligas spanjolle.

Sidnei (40) dhe Cirstian Tello (82’) shënuan golat për Betisin, ndërsa Karim Benzema (45’ penallti) realizoi golin e vetëm për Realin.