Sport

Prishtina synon ta ndalë hovin e Ballkanit

Prishtina synon ta ndalë hovin e Ballkanit
 

Si Prishtina ashtu edhe Ballkani synojnë fitore në derbin e xhiros së 20 të Superligës së Kosovës në futboll. Të dyja skuadrat duan të vazhdojnë serinë pozitive që e kanë pasur në pjesën pranverore, në të cilën kanë regjistruar tri fitore në po aq ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat – dy në kampionat dhe një në kupë.

Dueli mes Prishtinës dhe Ballkanit luhet të shtunën (sot) në stadiumin “Fadil Vokrri” prej orës 17:00. Ballkani ka tubuar 40 pikë, tri më shumë se skuadra e Prishtinës.