Sport

Anulohet ndeshja Werder – Frankfurt

Anulohet ndeshja Werder – Frankfurt
 

Ndeshja e Bundesligës në mes të Werder Bremenit dhe Eintracht Frankfurtit është anuluar për shkak të shtyrjes së ndeshjes së Frankfurtit në Ligën e Evropës, ka njoftuar sajti zyrtar i Bundesligës gjermane.

Kjo ndeshje është dashur të luhet të dielën, por liga gjermane pas konsultimit me të dy klubet ka vendosur të shtyjë takimin e xhiros së 24-t. Frankfurti ka kohë të shkurtër për rikuperim dhe për këtë arsye ndeshja do të luhet në termin tjetër, raporton Koha.net.