Shtyhet ndeshja Salzburg – Frankfurt shkaku i stuhisë

Shtyhet ndeshja Salzburg – Frankfurt shkaku i stuhisë

27 February 2020 14:58

Ndeshja e 1/16 së finales të Ligës së Evropës mes FC Salzburgut dhe Eintracht Frankfurtit e paraparë të mbahet sonte, është shtyrë për shkak të rrezikut nga stuhia, njofton faqja zyrtare e “UEFA-s” të enjten, transmeton Koha.net.

Autoritetet publike në Australi kanë vendosur të shtyjnë ndeshjen që ishte paraparë të mbahej me fillim në ora 21:00. UEFA do të dal së shpejti me një datë të re për ndeshjen e kthimit të 1/16 së finales.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme