Sport

Real Madridi përgatit 70 milionë euro për Ruizin

Real Madridi përgatit 70 milionë euro për Ruizin

Real Madridi është i gatshëm të ofrojë 70 milionë euro për transferimin e mesfushorit të Napolit, Fabian Ruiz, njofton “Calciomercato” të enjten, transmeton Koha.net.

Reprezentuesi i Spanjës ka impresionuar me paraqitjet te Napoli dhe po kërkohet nga klubet e mëdha evropiane. Por, krerët e Real Madridit janë të vendosur të fitojnë garën për transferimin e tij.