Sport

Tregu i lojtarëve në futbollin kinez ka marrë goditje nga koronavirusi dhe kufizimi i pagës

Foto: AFP
 

Tregu i lojtarëve në futbollin kinez ka pësuar rënie, nga goditja e dyfishtë që mori nga koronavirusi dhe kufizimi i pagës, shkruan agjencia AFP të enjten, transmeton Koha.net.

Derisa largimi i Odion Ighalos, mund të jetë fillimi i një eksodi të yjeve të huaj.