Sport

Peja pa Hajrizin e Berishën nuk përballon Vllazninë

Foto: KB Peja
 

Peja e ka humbur ndeshjen e parë të fazës së dytë të Ligës Ballkanike në basketboll. Të martën mbrëma në Shkodër, Peja ka pësuar nga Vllaznia me rezultatin 78:62, ka njoftuar BIBL.

Peja në këtë ndeshje është paraqitur pa dy lojtarët kryesorë, kapitenin Drilon Hajrizi dhe liderin Dardan Berisha. Hajrizi e Berisha kanë pasur një periudhë shumë të ngarkuar dhe janë lënë të lirë për këtë ndeshje. Javën e kaluar ata i luajtën dy ndeshje të vështira me Kosovën. Ndërkohë më herët Peja luajti tri ndeshje të forta për Kupë. Kupën e Kosovës e fitoi dhjetë ditë më parë.