Sport

Simeone kandidat për të marrë drejtimin e Bayernit

Foto: Reuters
 

Trajneri argjentinas Diego Simeone po shihet si kandidat kryesor për të marrë drejtimin e Bayern Muenchenit në verë, shkruan “Don Balon” të hënën, transmeton Koha.net.

Bayerni ende nuk është përcaktuar për trajnerin e ardhshëm dhe krerët e klubit bavarez janë të interesuar të nisin projektin e ri me Simeonen. Simeone është nën kontratë me Atletico Madridin.