4 perditesime
14:56

Llapi fiton derbin ndaj Feronikelit, dramë në minutat e fundit

Derbi i sotëm ndërmjet Llapit dhe Feronikelit në Superligën e Kosovës në futboll i ka takuar ekipit vendas.

Llapjanët fituan këtë derbi me rezultat prej 2 me 1, transmeton Koha.net.

Ersil Ymeri shkëlqeu në këtë takim duke shënuar dy golat e fitores për Llapin.

Derisa golin e vetëm për Feronikelin e shënoi Ilir Berisha.

E në minutat e fundit ishte një dramë e vërtetë kur Feronikeli humbi rastin ideal për të barazuar shifrat.

Por, nga penaltia i pasaktë u tregua Da silva, goditjen e të cilit e priti portieri i Llapit, Giacomo Nava.

14:10

Ymeri rikthen epërsinë e Llapit

Llapi ka rikthyer epërsinë ndaj Feronikelit në pjesën e dytë.

Ishte Ersil Ymeri që shënoi sërish në këtë ndeshje, për ta çuar rezultatin në 2 me 1, transmeton KTV.

Ymeri realizoi në minutën e 52.

13:21

Feronikeli barazon shifrat ndaj Llapit

Feronikeli ka barazuar shifrat ndaj Llapit, 1 me 1.

Ishte Ilir Berisha ai që shënoi golin e barazimit.

13:16

Llapi në epërsi, shënon Ymeri

Llapi ka kaluar në epërsi në derbin ndaj Feronikelit.

Ishte Ersil Ymeri ai që shënoi në minutën e 12, transmeton KTV.

12:44

Formacionet zyrtare: Llapi – Feronikeli

Derbi i sotëm në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet ndërmjet Llapit dhe Feronikelit.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare, derisa takimi nis në ora 13:00, transmeton KTV.

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 19-të të Superligës.

Formacionet janë këto:

Image