Haaland i jashtëzakonshëm edhe në Champions

Haaland barazohet me Lewandowskin

18 February 2020 22:42
23:30

Erling Haaland është barazuar me Robert Lewandowskin për numrin e golave të shënuar në këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Lewandowski realizoi dhjetë gola në fazën grupore, ndërsa Haaland ka arritur në këtë shifër pas dy golave që i shënoi të martën në fitoren 2:1 të Dortmundit ndaj PSG-së. Ai ka shënuar tetë gola për Salzburgun në fazën grupore.

Haaland është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes mes Dortmundit dhe PSG-së.

Sipas UEFA-s, ai është lojtari i parë që ka shënuar për dy skuadra të ndryshme në një edicion të Ligës së Kampionëve.

“Ende duhet të përmirësohem, të vazhdojë të punojë. Dua të shkoj larg në Ligën e Kampionëve. Pas golit të dytë kam shijuar momentin”, ka thënë Haaland.

Goli i dytë i tij ishte shumë i bukur, me goditje nga distanca.

22:42

Haaland i jashtëzakonshëm edhe në Champions

Supertalenti norvegjez, Erling Haaland, ka vazhduar me paraqitje te jashtëzakonshme te Borussia Dortmundi. Ai ka shënuar dy gola brenda pak minutave në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj PSG-së.

Haaland realizoi në minutën e 69-të për epërsinë 1:0 të Dortmundit. Neymar barazoi shifrat në minutën e 75-të, ndërsa Haaland kaloi sërish në epërsi skuadrën gjermane në minutën e 77-të.

Haaland 19-vjeçar, ka 11 gola në vetëm shtatë ndeshje për Dortmundin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme