Sport

Gerrard i interesuar të shohë nëse Premier League e ndëshkon Man. Cityn

Gerrard i interesuar të shohë nëse Premier League e ndëshkon Man. Cityn

Kapiteni legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard thotë se do të shoh me vëmendje nëse Premier League do ta ndëshkojë Manchester Cityn për shkeljeve të rregullave financiare.

City është suspenduar nga Liga e Kampionëve për dy stinorët e ardhshëm dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi një hetim i UEFA-s ka zbuluar shkelje të Fer Plejit Financiar (FFP) nga City.