Sport

Cherki, supertalenti i radhës nga Franca që po magjeps botën

Cherki, supertalenti i radhës nga Franca që po magjeps botën

Nëse të besohet të startosh për Lyonin në ndeshje si mysafir kundër Paris Saint-Germainit në moshën 16vjeçare, atëherë duhet të jesh diçka i veçantë. Është fer të thuhet se Rayan Cherki është një talent i madh. 

Ai mund të luajë si mesfushor ofensiv, por edhe si lojtar krahu e po ashtu edhe si sulmues. Cherki ka bërë tashmë gjashtë paraqitje në Ligue 1 të Francës për Lyonin dhe është duke u kërkuar nga Real Madridi, Manchester Unitedi e Liverpooli, shkruan sot Koha Ditore.