Sport

Guardiola pret të shkarkohet nëse nuk e fiton “Championsin”

Foto: Reuters
 

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se puna e tij te klubi i Premier Leagues së Anglisë është në rrezik, nëse dështon të fitojë Ligën e Kampionëve këtë stinor.

Manchester City ka fituar pesë trofe vendorë me Guardiolan qëkur e ka angazhuar në vitin 2016, përfshirë dy herë Premier Leaguen dhe tripletën historike vendore vitin e kaluar, transmeton Koha Ditore.