Sport

Muriqi, “dardani” i vetëm që po lufton për titull me skuadrën e tij

Muriqi, “dardani” i vetëm që po lufton për titull me skuadrën e tij

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll kohëve të fundit është vazhdimisht në kërkim të fitoreve dhe po e synon suksesin e madh për pak javë – kualifikimin në “Euro 2020”. Por ky entuziazëm i fitoreve nuk i përcjell shumë te skuadrat ku bëjnë karrierë.

Në fakt, vetëm një reprezentues titullar i Kosovës është në garë për titull me skuadrën e tij. Është sulmuesi Vedat Muriqi me skuadrën Fenerbahçe. Të tjerët po luftojnë për mbijetesë me skuadrat e tyre apo janë në mesin e tabelës, shkruan sot Koha Ditore.