Sport

Një “gladiator” nga Argjentina me prejardhje nga Polonia e Italia

 

Pas maskës është një djalë. Pak para Krishtlindjes së vitit 2016, Paulo Dybala humbi penalltinë e fundit me Juventusin në ndeshjen e Superkupës së kundër Milanit.

Kjo huqje ishte në mendjen e tij për disa ditë dhe derisa po shikonte filmin “Gladiatori”, Dybalas i erdhi një ide. Që nga ai moment, Dybala ka festuar çdo gol duke e vendosur dorën në gjithë fytyrën, me gishtin e madh dhe gishtin tregues të zgjatur për të imituar një maskë, transmeton Koha Ditore shkrimin e The Guardian.