Sport

Florian Kamberi zyrtarizohet te skuadra e Steven Gerrardit

Florian Kamberi zyrtarizohet te skuadra e Steven Gerrardit
 

Skuadra e Steven Gerrardit, Rangers, kanë zyrtarizuar nënshkrimin e futbollistit shqiptar, Florian Kamberi, nga skuadra Hibernian, në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Kamberi, 24-vjeç, ka luajtur për U-21 të Zvicrës dhe tani përfaqëson Shqipërinë, ku ai ishte i përfshirë në skuadër kundër Andorrës dhe Francës në nëntor.