Sport

Pas kalimit në Bundesligë, Berisha pritet ta kthejë ndikimin e madh që kishte te Kosova

Pas kalimit në Bundesligë, Berisha pritet ta kthejë ndikimin e madh që kishte te Kosova
 

Kalimi te Lazio është dashur të jetë hap shumë i madh para në karrierën e Valon Berishës. Nuk doli i tillë dhe mesfushori i Kosovës ka vendosur për lëvizje tjetër në karrierë. Berisha 26-vjeçar do të vazhdojë në top-liga evropiane.

Të enjten është huazuar për gjashtë muaj nga Lazio e Serie A te Fortuna Duessldorf e Bundesligës gjermane. Berisha ka një synim te skuadra që do të luftojë në pranverë për mbetje në elitën gjermane – të luajë rregullisht dhe kështu të kthejë karrierën në binarët e duhur, shkruan sot Koha Ditore.