Sport

Kosova fiton bindshëm ndaj Austrisë në kualifikimet për “Euro 2020”

 

Kosova në futsall ka nisur me fitore bindëse raundin e parë kualifikues në kuadër të eliminatoreve për Evropianin e vitit 2022.

Në kuadër të Grupit F, “Dardanët” fituan thellë ndaj Austrisë, 4 me 2. Dy gola i shënoi Malush Qerimi, ndërsa nga një e shtuan Dardan Topilla dhe Arbër Dobroshi. Tek Austria realizuan Mirza Jatic e Adilaid Dizdarevic.