Valon Berisha drejt Bundesligës

Valon Berisha drejt Bundesligës

29 January 2020 10:28

Lazio raportohet se është duke e negociuar largimin e mesfushorit kosovar Valon Berisha drejt Fortuna Dusseldorfit.

26-vjeçari mund të largohet shpejt nga Olimpico, sipas “Tuttomercatowebit” që thotë se klubi tashmë ka nisur bisedimet me ekipin gjerman.

Kontrata e mesfushorit të Kosovës me Lazion skadon në qershor 2023, por ai fillimisht mund të largohet në formë huazimi me opsionin për blerje gjatë verës.

Dusseldorfi është aktualisht i 18-i në Bundesligë dhe po lufton për mbijetesë. Sipas “TMW-së”, marrëveshja mund të kompletohet për pak orë.

Berisha kaloi te LAzio nga Salzburgu në qershor të 2018-s dhe më parë kishte luajtur edhe te Vikingu në Norvegji. Në edicionin aktual është paraqitur tetë herë për klubin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme