Sport

Nadali kalon tutje, por Pliskova te femrat eliminohet nga “Australian Open”

Nadali kalon tutje, por Pliskova te femrat eliminohet nga “Australian Open”
 

Rafael Nadal e ka vazhduar dominimin në garën “Australian Open”.

Spanjolli të shtunën fitoi 3:0 në sete ndaj bashkëkombësit të tij, Pablo Carreno Busta, 6:1, 6:2 dhe 6:4, për të kaluar në rrethin e katërt të garës.