Sport

KB Prishtina forcohet me amerikanin Jackson

 

Qendra amerikane, DeWayne Jackson, është përforcimi më i ri te Sigal Prishtina, ka njoftuar të martën ekipi bardh e kaltër.

Jackson (203 cm), me Prishtinën ka firmosur kontratë deri në fund të këtij edicioni dhe është i huaji i katërt në ekip pas Jordan Johnsonit, Anthony Goodsit e Fahro Alihoxhiqit, shkruan Koha Ditore.