Sport

Valverde u fut në zemrat e tifozëve të Realit me një ndërhyrje

Valverde u fut në zemrat e tifozëve të Realit me një ndërhyrje
 

Dy momente do të mbahen në mend nga finalja e Superkupës së Spanjës të dielën: penalltia fituese e shënuar nga Sergio Ramos, që i dha shtysë Zinedine Zidanet të fitojë finalen e nëntë nga po aq të zhvilluara si trajner i Real Madridit; dhe ndërhyrja e Federico Valverdes, ku si lojtar i fundit në çastet e fundit të shtesave e rrëzoi Alvaro Moratan e Atletico Madridit, që u gjet i vetëm përballë portierit Thibaut Courtois.

“I kërkoi falje Moratas. E di se nuk ishte në rregull, por nuk kisha mundësi tjetër”, tha mesfushori Valverde pas ndeshjes.