Sport

Arteta tregon se si e ka bindur Xhakën të qëndrojë në Arsenal

 

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka shpjeguar se si ka arritur të bindë Granit Xhakën të mos largohet nga klubi, përkundër problemeve të tij me tifozët.

Mesfushori shqiptar ishte shumë afër largimit nga Arsenali pos prishjes së raporteve me tifozët e Arsenalit, dhe pritej një rikthim i tij në Bundesligë.