Sport

Reina pranë kalimit tek Aston Villa

Reina pranë kalimit tek Aston Villa
 

Aston Villa është pranë transferimit të portierit të Milanit, Pepe Reina, bëri të ditur “Gazzetta dello Sport” të mërkurën.

Reina është pajtuar të firmosë kontratë me Aston Villan deri në fund të stinorit, me mundësi për të vazhduar edhe për një stinor tjetër, transmeton Koha Ditore. Ndonëse 37-vjeçar, ai ka kontratë me Milanin deri në vitin 2021, por pritet ta shkëputë dhe të firmosë me skuadrën angleze.